Bez tytułu (300×300 px) (1)

Majorka wycieczki fakultatywne po polsku z Guider!

Dlaczego warto jechać na wycieczki fakultatywne po Majorce? 

Sezon w pełni oznacza, że codziennie jesteśmy w trasie. Jesteśmy przewodnikami po Majorce, więc każdy dzień zaczynamy od przywitania kolejnych turystów, którzy chcą zwiedzić Majorkę i dowiedzieć się o niej nowych ciekawostek. Przez całe lato, autobusy są pełne – więc warto zapisać się na wycieczkę odpowiednio wcześniej. Mimo, że na Majorce łatwo wypożyczyć auto i objechać wyspę samemu, nie każdy ma ochotę spędzać urlop za kółkiem. Dla wielu osób to właśnie wycieczka fakultatywna po polsku jest fajnym sposobem na zwiedzanie.

IMG_0911

Czy warto zwiedzić Majorkę z lokalnym biurem?

Oczywiście, że tak! Wycieczki fakultatywne po Majorce to wygodna forma zwiedzania wyspy. Przede wszystkim odpadają wszystkie kwestie organizacyjne. Zamiast siedzieć z mapą i głowić się nad tym, co zwiedzić, po prostu wsiadasz do komfortowego, klimatyzowanego autobusu, a my zadbamy o resztę. Wsiadając do autokaru, jesteście w rękach polskojęzycznego pilota i doświadczonego kierowcy. Programy wycieczek są tak opracowane, żeby pokazać Wam najważniejsze miejsca na Majorce. 

Czy jedzie z nami pilot?

Dużym plusem naszych wycieczek jest to, że jesteście pod opieką profesjonalnych przewodników. W naszej ekipie są głównie przewodnicy – mieszkańcy wyspy, czyli osoby mieszkające na wyspie na stałe od dłuższego czasu. Wszystko po to, żeby podczas wycieczek przekazywać turystom wiedzę z pasją i miłością do Majorki, tą teoretyczną jak i praktyczną – ciekawostki z życia na słonecznej wyspie. Na każdej naszej wycieczce obecny jest licencjonowany przewodnik lokalny – zgodnie z wymogiem prawnym na Balearach. 

IMG_9153

Czy wycieczka będzie w moim języku?

Wycieczki fakultatywne są popularne wśród polskich turystów właśnie ze względu na obecność przewodnika mówiącego w języku polskim. To my zatroszczymy się o to, żebyście z każdej wycieczki wysiedli z głową pełną wiedzy o Majorce. Niektóre miejsca, jak na przykład Katedrę w Palmie, warto zwiedzić z przewodnikiem w języku polskim. Gwarantujemy, że będziecie zafascynowani ciekawostkami na temat Majorki. To,w jakim języku odbywa się wycieczka jest dokładnie zaznaczone w jej opisie na naszej stronie. 

IMG_6765 (Copy)

„A kiedy przychodzi czas wolny, podpowiadamy gdzie warto zjeść najlepszą ensaimadę w Palmie i wypić najsłodszy sok pomarańczowy w Soller!”

Zwiedzamy w hiszpańskim tempie!

Niektórzy na sam dźwięk słowa „wycieczka fakultatywna” dostają gęsiej skórki. Zerwanie się rano, bieganie za przewodnikiem w morderczym upale… Nie, to nie u nas! Każda wycieczka odbywa się w powolnym, hiszpańskim tempie. Zbieramy się między godziną 8:00 a 09:00, macie więc czas na śniadanie i wypicie porannej kawy. Oprócz zwiedzania w towarzystwie przewodnika, zawsze znajdzie się miejsce na czas wolny. 

Często pytacie, dlaczego organizujemy kilka wycieczek, zamiast zrobić wszystkie te miejsca w jeden dzień? Odpowiedź jest prosta – gdybyśmy „upchnęli” w jednej wycieczce Palmę, Valldemossę, La Calobrę, Formentor i jeszcze kilka innych atrakcji, niemożliwe byłoby danie wam czasu wolnego dłuższego niż kilka minut. Dlatego nasze programy wycieczek są tak ułożone aby umożliwić zwiedzanie w wolnym, hiszpańskim tempie. Chcemy żebyście oprócz zrobienia zdjęcia nacieszyli się odwiedzanymi miejscami – poczuli je! Zawsze znajdzie się czas na plażowanie, spacer, zakupy lub na kawę w lokalnym barze…. 

IMG_2353 (1)
Bez tytułu (300×300 px)

Jak przygotować się do wycieczki?

Jeśli już zapiszecie się na wycieczkę, pozostaje wam tylko stawić się punktualnie na zbiórkę. Wszystko jest już zorganizowane, więc nie musicie się o nic martwić. Na wyjazd wystarczy wygodne ubranie, szczególnie obuwie. Chyba że jedziecie na wycieczkę, która w programie ma wizytę na plaży. W takim wypadku warto zabrać dodatkowo kostiumy i ręczniki. Można przygotować sobie jedzenie na drogę (niektóre hotele przygotowują tzw „piknik”, ale nie jest to regułą). Nie jest to jednak niezbędne, bowiem na każdej wycieczce jest przerwa na posiłek.

Oczywiście przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z programem wycieczki fakultatywnej. Tam znajdziesz wszystkie istotne informacje.  Najważniejszy jednak jest dobry nastrój – wycieczka fakultatywna po Majorce to fajny, relaksujący dzień. Warto więc nastawić się na moc atrakcji, sympatyczne towarzystwo, odstresować się i po prostu cieszyć wycieczką. Gwarantuję, że jadąc na wycieczkę fakultatywną po Majorce, wrócicie uśmiechnięci i zakochani w wyspie!

Wyrusz z nami w drogę, zapisz się na wycieczkę!