Zarezerwuj!

Valldemossa & Sa Foradada – miasteczko Chopina i bajeczne widoki – popołudniowe zwiedzanie z południa

Dzień wycieczki

Piątek

Typ atrakcji

Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem z południowej części wyspy

Przewodnik

Polski

Czas trwania

około 6h

Opis wycieczki:

Pozwól nam zabrać Cię do magicznej Valldemossy i na malownicze zachodnie wybrzeże Majorki. Od wieków ta część wyspy przyciąga najwybitniejsze postacie z całego świata. Oczywiście, wśród nich jest Fryderyk Chopin, który zatrzymał się właśnie w Valldemossie. W trakcie tej wycieczki czeka na Ciebie również przystanek na romantycznym punkcie widokowym Sa Foradada i panoramiczny przejazd wzdłuż skalistego wybrzeża, mijając po drodze takie miejscowości jak Deia czy Soller. Miasteczko Valldemossa, najwyżej położone, słynie z charakterystycznej dla Majorki górskiej zabudowy ozdobionej ceramiką i zielenią roślin. Zobaczymy tutaj typowe wąskie uliczki, z których gdzieniegdzie wyrastają drzewa cytrusowe - idealne miejsce na instagramowe tło zdjęć.

 

Valldemossa ta stała się znana w XIX wieku za sprawą wizyty Fryderyka Chopina i Gorge Sand. Za dodatkową opłatą, w trakcie czasu wolnego istnieje możliwość zwiedzania Klasztoru Kartuzów, w którym mieszkała znana para. W trakcie wspólnego zwiedzania miasteczka z przewodnikiem zobaczysz najważniejsze miejsca, dowiesz się w które zakątki tego raju najlepiej się udać na zdjęcia oraz poznasz historię pobytu słynnego polskiego kompozytora na Majorce. Przewidywany jest również czas wolny, abyś mógł nacieszyć się spokojem i pięknem tego miejsca. W Valldemossie odbędzie się również degustacja lokalnych likierów i alkoholi - ponad 20 różnych smaków, dasz radę spróbować je wszytskie?

 

Kolejnym miejscem programu wycieczki będzie punkt widokowym, z którego będziesz mógł podziwiać skaliste zachodnie wybrzeże i unikatowy półwysep Sa Foradada, Charakterystyczny ze względu na swój kształt i otwór w skale. Jest to miejsce uznawane za jedno z najbardziej romantycznych na wyspie, często wybierane przez zakochanych na oświadczyny lub na sesje ślubne. Zwieńczeniem wycieczki będzie przejazd wąską, górską drogą wzdłuż klifowego wybrzeża, często nad przepaścią. W trakcie tego panoramicznego przejazdu miniemy takie miejscowości jak Deia, czy pomarańczowe Soller.

 

Miejsce zbiórki: może różnić się od lokalizacji hotelu. Pamiętaj, aby do miejsca zbiórki przyjść 10 min przed czasem. Podany czas jest godziną odjazdu autokaru. Potrzebujesz wsparcia w odnalezieniu miejsca zbiórki? Skontaktuj się z nami odpowiednio wcześniej.

 

Zasady anulacji: możesz dokonać bezpłatnej anulacji maksymalnie do 24 godz. przed rozpoczęciem wycieczki, a otrzymasz całkowity zwrot kosztów. Jeśli chcesz anulować rezerwację skontaktuj się z nami drogą mailową na info@mallorcaguider.com. Jeśli anulujesz po tym czasie lub nie pojawisz się nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

 

Część południowa wyspy: Sant Elm, Camp de Mar, Paguera, Santa Ponsa, Magaluf, Palmanova, Palma, Playa de Palma, Arenal. W naszej ofercie znajdziesz również podobną wycieczkę do Palmy i Valldemossy z pozostałych rejonów wyspy, kliknij tutaj.

 

Program wycieczki

 • Odbiór autokarem z umówionego punktu zbiórki
 • Przejazd autokarem do Valldemossy
 • Spacer po miasteczku z przewodnikiem oraz czas wolny
 • Degustacja lokalnych alkoholi (*opcjonalnie oraz tylko dla dorosłych)
 • Przejazd autokarem na punkt widokowy Sa Foradada
 • Panoramiczny przejazd autokarem wzdłuż zachodniego wybrzeża
 • Powrót autokarem do początkowego miejsca zbiórki, z serią niezapomnianych wrażeń w bagażu!

W cenie wycieczki

 • Transport klimatyzowanym autokarem
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • Degustacja lokalnych alkoholi
 • Ubezpieczenie

Nie wliczone w cenę wycieczki

 • Napoje, obiad i inne posiłki, pamiątki
 • Bilet wstępu do Klasztoru Kartuzów oraz Muzeum Chopina

Ważne informacje dodatkowe

 • ◾ Co zabrać: wygodne obuwie, leki na chorobę lokomocyjną lub inne jeśli jest taka potrzeba, ochronę przeciwsłoneczną.
 • ◾ Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów wycieczki z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych sytuacji tzw. „siły wyższej” niezależnej od organizatora. Zmiany zdarzają się rzadko i związane są z troską o bezpieczeństwo uczestników wycieczki.
 • ◾ Wycieczka odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem w większych grupach.
 • ◾ Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest okazanie vouchera w formie papierowej lub elektronicznej.
 • ◾Po dokonaniu płatności otrzymasz natychmiastowe potwierdzenie oraz bilet w wersji elektronicznej. W przeciwnym wypadku skontaktuj się z nami drogą mailową.
 • ◾Wycieczki rozpoczynają się między godziną 13:00 a 14:30, i trwają maksymalnie do godziny 20:00 w zależności od lokalizacji Twojego hotelu.

Zarezerwuj !

Wasze opinie

Może Cię zainteresować…

PolskiMagyarČeštinaEspañol