Zarezerwuj!

Smocze Jaskinie oraz muzeum słynnych majorkańskich pereł – półdniowa wycieczka z południa

Dzień wycieczki

Czwartek

Typ atrakcji

Wycieczka z przewodnikiem

Przewodnik

Polski

Czas trwania

około 6h

Opis wycieczki:

Natura potrafi zadziwić! 11 milionów lat drążenia wody w skale utworzyło nam najpiękniejszy krajobraz podziemny na Majorce - Smocze Jaskinie. Jest to druga najczęściej odwiedzana atrakcja na wyspie. A po drodze do jaskiń.. zapoznamy Cię z tajnikami produkcji, sławnych już dzisiaj na całym świecie, pereł majorkańskich.

Zapraszamy na wycieczkę na wschodnie wybrzeże Majorki. Po drodze do Smoczych Jaskiń zatrzymamy się w fabryce i muzeum pereł organicznych - słynna majorkańska produkcja, sięgająca roku 1890, wysławiona przez wiele znanych osobistości jak Grace Kelly czy Sophia Loren. W trakcie tej wycieczki poznasz historię, proces produkcji tych pereł i będziesz miał okazję do dokonania atrakcyjnych zakupów, zarówno majorkańskich, jak i naturalnych pereł. Następnie przejedziemy przez rolniczą, nizinną część wyspy, kierując się w stronę Porto Cristo, gdzie znajdują się jaskinie. W tej miejscowości zatrzymamy się również na chwilę na czas wolny w centrum, przy plaży i porcie - w którym cumuje katamaran urodzonego na wyspie tenisisty.

Wizyta w jaskini to godzinny spacer w podziemnych grotach, wypełnionych niezliczonymi cudami natury. Niezwykłe formy tj. stalaktyty, stalagmity, draperie itd., które powstawały miliony lat, nie tylko zachwycają wizualnie, ale również nakłaniają do refleksji nad matką naturą. Dodatkową atrakcją w trakcie zwiedzania jest koncert muzyki klasycznej. Dzięki naturalnej akustyce w podziemiach dźwięki instrumentów docierają do najgłębszych zakamarków, dodatkowo wspierane przez elementy świetlne, co w całości tworzy nam niezwykłą, romantyczną atmosferę. Koncert odbywa się na jednym z największych jezior głębinowych w Europie.

 

Cena wycieczki może się różnić w zależności od miejsca odbioru oraz rejonu wyspy:

  Południe: 59€     Północ: 64€

*Dzieci w wieku od 2 do 12 lat otrzymują zniżkę -50%.

*Wycieczka nie jest realizowana z regionu wschodniego

Miejsce zbiórki: może różnić się od lokalizacji hotelu. Pamiętaj, aby do miejsca zbiórki przyjść 10 min przed czasem. Podany czas jest godziną odjazdu autokaru. Potrzebujesz wsparcia w odnalezieniu miejsca zbiórki? Skontaktuj się z nami odpowiednio wcześniej.

 

Zasady anulacji: bezpłatna anulacja jest możliwa do 24 godzin przed planowanym rozpoczęciem wycieczki, otrzymując całkowity zwrot kosztów. Jeśli zdecydujesz się anulować rezerwację, skontaktuj się z nami drogą mailową pod adresem info@mallorcaguider.com. W przypadku anulacji po tym terminie lub niepojawienia się, niestety nie przysługuje zwrot środków.

Program wycieczki

 • Odbiór autokarem z umówionego punktu zbiórki
 • Wizyta w Muzeum Pereł z unikalną okazją do zakupów
 • Zwiedzanie Smoczych Jaskiń w Portocristo, gdzie temperatura panująca w grotach wynosi między 18ºC a 21ºC
 • Powrót autokarem do początkowego miejsca zbiórki, z serią niezapomnianych wrażeń w bagażu!

W cenie wycieczki

 • Transport klimatyzowanym autokarem
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • Muzeum pereł
 • Bilet wstepu do Smoczych Jaskiń
 • Ubezpieczenie

Nie wliczone w cenę wycieczki

 • Napoje, obiad i inne posiłki, pamiątki

Ważne informacje dodatkowe

 • ◾ Co zabrać: wygodne obuwie, leki na chorobę lokomocyjną lub inne jeśli jest taka potrzeba, ochronę przeciwsłoneczną.
 • ◾Kolejność punktów zwiedzania może ulec zmianie.
 • ◾ Wycieczka odbywa się z polskojęzycznym przewodnikiem w większych grupach.
 • ◾ Wycieczka nie jest dostosowana dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Dodatkowo, w Smoczych Jaskiniach nie jest możliwe wprowadzenie wózków dziecięcych.W razie wątpliwości prosimy o kontakt przed rezerwacją.
 • ◾ Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest okazanie biletu w formie papierowej lub elektronicznej. Po dokonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie oraz bilet na podany podczas rezerwacji adres email. W przypadku braku otrzymania biletu prosimy o niezwłoczny kontakt.
 • ◾ Wycieczki rozpoczynają się między godziną 13.00 a 14.30, i trwają maksymalnie do godziny 20:00 w zależności od lokalizacji Twojego hotelu.

Zarezerwuj !

Wasze opinie

Może Cię zainteresować…