Bez tytułu (300×300 px) (1)

Majorka i jej atrakcje! czyli co zwiedzić, co zobaczyć na Majorce?

Majorka, zwiedzanie, wycieczki i najciekawsze atrakcje! Jesteśmy przewodniczkami, nasza praca polega na pokazywaniu turystom najpiękniejszych miejsc na Majorce. Podzielimy się z Tobą tą wiedzą i zdradzimy Ci, które miejsca naprawdę warto zobaczyć.  Dzięki krótkiemu zestawieniu, od rajskich plaż i urokliwych zatoczek, przez interesujące zabytki, po górskie miasteczka odkryjesz najatrakcyjniejsze miejsca i atrakcje na wyspie!  

110540294_209885123665202_4807102645571098117_n

Najlepsza plaża na Majorce to… 

Jedno z częściej zadawanych pytań przewodnikom brzmi „która to ta najpiękniejsza plaża na Majorce?” Oczywiście nie ma tej jednej – najpiękniejszej, ale postanowiłyśmy wyróżnić poniżej kilka z nich, które najbardziej na to zasługują!

IMG_4795

Formentor

Zdecydowanie najsłynniejszą jest plaża Formentor! I nie bez kozery tak się dzieje. Znajdziemy ją na górskim półwyspie, wśród sosen i romantycznej scenerii. Plaża cieszy się takim zainteresowaniem, że w sezonie letnim ruch samochodowy jest ograniczony i trzeba mieć pozwolenie na wjazd! My je mamy i z chęcią Cię tam zabierzemy! 

„Karaibska” plaża – Es Trenc.

Es Trenc to dzika plaża, słynna przez swoją krystaliczną i turkusową wodę. Nierzadko nazywana małymi Karaibami! Plaża znajduje się na terenie o niezwykłych walorach i jest pod ścisłą ochroną, dlatego w tej okolicy nie znajdziemy żadnych zabudowań. Sama natura! 

Najbardziej romantyczna plaża… 

Cala Romantica, już sama nazwa wskazuje nam na niezwykle romantyczny klimat. Mowa o niewielkiej zatoczce z turkusową, krystalicznie czystą wodą. Zlokalizowana jest na wschodzie Majorki, gdzie wybrzeże wypełnione jest małymi i urokliwymi zatoczkami. Jedną z nich jest właśnie Cala Romantica – idealna do snorkowania wśród skał, zwłaszcza dla maluchów

Alcudia &

Lokalny targ w Alcudii oraz bajeczne widoki na Półwyspie Formentor...

Sprawdź

Górskie miasteczka, czyli co zobaczyć w Serra de Tramuntana! 

Góry Serra de Tramuntana to najwyższe pasmo górskie Majorki, skrywające wiele tajemnic, magicznych zatoczek i cytrusowych dolin… a w nich, baśniowe miasteczka. Góry łącząc się z Morzem Śródziemnym tworzą imponujące klifowe wybrzeże, które najlepiej zobaczyć z perspektywy statku czy łodzi. Zdecydowanie jest to najczęściej odwiedzany region przez turystów. Nie znajdziemy tutaj długich plaż z palmami, a mimo to, jest w nich coś co przyciąga. Co to jest? 

IMG_9708

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”

Fryderyk Chopin, list z Majorki

Rajski Wąwóz, czyli ukryty sekret Majorki!

Torrent de Pareis, zwany również jako Rajski Wąwóz to drugi co do wielkości górski wąwóz w Europie. Przejście całej trasy wąwozem jest bardzo trudne i  trzeba mieć nie lada formę, żeby tę trasę pokonać. Natomiast można z łatwością odwiedzić miejsce, w którym Torrent de Pareis się kończy, tworząc przy tym przepiękną plażę, schowaną pomiędzy dwoma wysokimi ścianami skalnymi – nazywamy ją Rajską Plażą lub Wrotami do Raju. Aby odwiedzić to miejsce trzeba najpierw zjechać do magicznego portu Sa Calobra, do którego prowadzi tylko jedna, kręta i imponująca droga węża

Soller i Port de Soller 

Dolina Soller – wśród wąskich uliczek i kamiennej zabudowy znajdziemy tu mnóstwo plantacji cytrusów. Drzewa pomarańczy najlepiej zobaczyć z perspektywy drewnianego tramwaju, który kursuje po okolicy od 1913 roku! Jeszcze ciekawszą przygodą jest przejażdżka drewnianym pociągiem, który niegdyś służył do transportu pomarańczy – dziś jest jedna z głównych atrakcji wyspy. Będąc w Soller nie może nas ominąć wizyta w jego porcie i spróbowanie słynnych lodów pomarańczowych!

Valldemossa

Najwyżej położone miasteczko na wyspie, wysławione przez Fryderyka Chopina i Gorge Sand na cały świat! Charakteryzuje się wąskimi uliczkami ozdobionymi zielenią roślin i ceramiką. Będąc w Valldemossie przysiądź przy stoliku na jednym z wielu tarasów i spróbuj lokalnego przysmaku – Coca de Patata. 

DSC_6925-scaled
Bez tytułu (300×300 px)

Widoki – to co nas zachwyca najbardziej! 

Prawdą jest, że cała Majorka zachwyca. Gdzie tylko nie spojrzeć zobaczymy coś pięknego! Ale są miejsca szczególne, gdzie widoki zachwycają najbardziej. 

DSC_2020

Mirador de Es Colomer

Góry i morze – coś co olśniewa najbardziej! Es Colomer to w zasadzie niewielka wysepka wystająca spod tafli Morza Śródziemnego. Z tego punktu widokowego zobaczymy nie tylko tą małą, sławną wysepkę, ale i równie słynny Półwysep Formentor – zwieńczenie skalistych gór Tramuntana. 

Mirador de Sa Foradada

Podczas przejażdżki po górach, pomiędzy Valldemossą a równie piękną Deią, możemy natrafić na Punkt Widokowy Sa Foradada. Miejsce to należy do romantycznych, zwłaszcza gdy zachodzi słońce. A takie widoki najlepiej celebrować przy lampcelokalnego wina musującego – cavy!

IMG_7153

Cuda natury.. cuda kultury.. 

Mallorca to niewielka wyspa, ale mimo to znajdziemy tu, oprócz pięknych plaż i dużo słońca istne cuda. Zarówno takie, które tworzyła natura przez miliony lat, jak i takie, które budowane były stuleciami przez człowieka. Nie zapomnij zobaczyć tych najważniejszych atrakcji na Majorce!

4

Smocze Jaskinie – Cuevas del Drach 

Drążone milionami lat przez wodę podziemne groty, korytarze, połączone w jedno tworzą największe na Majorce jaskinie, które każdy może zobaczyć! Spacer w Smoczych Jaskiniach to jak przenieść się do innego świata, magicznego świata. Wypełnione niezliczonymi formacjami skalnymi, stalaktytami, draperiami etc. zachwycają niejednego turystę! Zwiedzanie zwieńczone jest koncertem muzyki klasycznej. Nic dziwnego, że to drugie, zaraz po Katedrze w Palmie najczęściej odwiedzane miejsce na Majorce!

Katedra la Seu 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najważniejszej budowli na Majorce. Katedra, monument o gigantycznych rozmiarach, i gigantycznym walorze kulturowym czy społecznym. Budowana ponad 300 lat, odwiedzana przez tysiące turystów rocznie, jednocześnie pomieści 18 tysięcy osób! Jest to zdecydowanie obowiązkowe miejsce do zobaczenia na Majorce! Polecamy kupienie biletów wstępu online, aby ominąć długie kolejki do wejścia lub wybrać się tam z przewodnikiem, który przybliży Ci tajemnice tego obiektu. 

Historyczny Pociąg i Tramwaj z Soller

Pomarańczowy pociąg i tramwaj! To atrakcja, gdzie i dorośli, i najmniejsi spędzają niezapomniane chwile. Historyczny, drewniany, ponad stuletni pociąg wyrusza z Palmy do pomarańczowej doliny, przecinając góry Sierra de Tramontana, przez 13 tuneli, mijając po drodze gaje oliwne i górskie miasteczka. Te widoki zostaną z Wami na długo! A potem Tramwaj, przedłużenie pociągu przewiezie Cię przez cytrusowe sady do Portu w Soller, przez otwarte, drewniane okna wychodzą najlepsze zdjęcia na Instagrama! 

FOTO TREN 5
Bez tytułu (300×300 px)

Podróżujesz ze swoimi pociechami? Zobacz co najlepiej zwiedzić z dziećmi. 

Na Majorce nie brakuje atrakcji dla najmniejszych! Zabawa na plaży, Aquapark, Akwarium, Delfiny, Papugi czy Rekiny? Jest też kilka parków edukacyjnych i wycieczek pełnych zabaw.
Zobacz szczegółowy wpis z ATRAKCJAMI DLA DZIECI.

Po więcej inspiracji zaobserwuj nas na: Facebooku lub Instagramie!

Wyrusz z nami w drogę, zapisz się na wycieczkę!