Bez tytułu (300×300 px) (1)

Majorka z dziećmi to wspaniała przygoda!

Na Majorce nie brakuje rodzinnych atrakcji. Jest mnóstwo przepięknych plaż i zatoczek, parków wodnych i  tematycznych, są interesujące zamki, podziemne jaskinie a nawet dinosaurland. Podróżowanie z dziećmi to wielka odpowiedzialność i jednocześnie wyzwanie. Dobór atrakcji i ułożenie planu w taki sposób, aby każdy z członków rodziny znalazł coś przyjemnego dla siebie to nie lada wyzwanie! Skorzystaj z naszych podpowiedzi i wybierz najlepsze atrakcje dla całej rodziny

Western00022

Dzieci lubią wodę!

Piękna pogoda, dużo słońca, przyjemna woda i kolorowe zjeżdżalnie… bo dzieci lubią wodne atrakcje i fajną zabawę. Na Majorce dostępnych jest kilka parków wodnych. My polecamy dwa konkretne miejsca warte uwagi, znajdujące się w okolicach stolicy. Jest to Aqualand w Arenal, oraz Western Park w okolicach Magaluf. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo różnych atrakcji wodnych. Zjeżdżalnie mniej i bardziej ekstremalne. Są też brodziki przystosowane dla najmniejszych dzieci. Parki wodne otwarty są w sezonie letnim – zazwyczaj od maja do września. Jest to zarówno atrakcja dla dzieci w każdym wieku oraz frajda dla dorosłych.

_MG_0203a

Odkrywamy podwodny świat! 

→ Palma Aquarium to oceanarium i centrum naukowo-badawcze zajmujące się zagrożonymi gatunkami morskich zwierząt. Odkrywanie podwodnego świata jest niezwykle ciekawe dla wszystkich grup wiekowych. Aquarium podzielone jest na 55 akwariów, w sumie jest tam 5 milionów litrów słonej wody, 8000 okazów i około 700 gatunków fauny i flory. Całość podzielona jest tematycznie na różne części świata: Morze Śródziemne, Ocean Indyjski, Atlantyk i Pacyfik. Wewnątrz jest też imitacja Amazońskiej dżungli z wodospadem oraz część na świeżym powietrzu z ogrodami. Najważniejsze to oczywiście akwarium z rekinami! Jedno z najgłębszych w Europie. Można skorzystać z aktywności dodatkowo płatnych, takich jak pływanie po zbiorniku z rekinami specjalną tratwą ze szklanym dnem lub kino 3D z filmem o wielorybach. 

delfiny na majorce

→ Rejs z obserwacją delfinów  to niesamowite doświadczenie dla całej rodziny! Wyruszysz na poszukiwanie delfinów na północnym wybrzeżu Majorki wcześnie rano o wschodzie słońca lub w późniejszych godzinach w ciągu dnia. Odkryjesz sekrety życia tych niesamowitych ssaków w ich naturalnym środowisku. Będziesz obserwować zachowania delfinów oraz ich sposób poruszania się na otwartych wodach Morza Śródziemnego. To niezwykłe doświadczenie umożliwi Ci lepsze zrozumienie życia tych morskich ssaków i połączenie się z nimi co najważniejsze właśnie w ich naturalnym otoczeniu. 

delfiny na majorce

Jaskinie i DINOZAURY na wschodzie wyspy!

→ Dinosaurland i jaskinie w Portocristo – odkryj fascynujący świat dinozaurów i imponujących formacji krasowych na Majorce! W Dinosaurland czeka na Was ponad sto naturalnej wielkości replik dinozaurów, w tym gigantyczny TITANOSAURUS o długości 50 metrów. Dołączcie do zabawy jako archeolodzy i odkrywcy, szukając sekretów tego niezwykłego parku.

IMG_1951

→ Jaskinie na Majorce – nie zapomnijcie także odwiedzić jaskiń Majorki, znanych z fascynujących formacji krasowych. Polecane są dla większych dzieci, które nie boją się wąskich, ciemnych ścieżek, a odkrywanie podziemnych labiryntów będzie dla nich niezapomnianą przygodą. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jaskinie Hams z charakterystycznymi stalaktytami przypominającymi haczyki oraz Smocze Jaskinie, które również kryją wiele tajemnic. Te atrakcje są idealne dla starszych dzieci, jednak nie są rekomendowane dla dzieci w wózkach. Połączenie zabawy i edukacji w tym malowniczym miejscu zapewni niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Przekonajcie się sami, jak wiele tajemnic kryją jaskinie Majorki!

rbsh

Wycieczka fakultatywna z dziećmi – jeśli tak, to która? 

OBJAZD WYSPY to niezwykła podróż w głąb Majorki aż czterema różnymi środkami transportu, idealna dla rodzin z dziećmi. Oprócz jazdy dużym autokarem, wyruszycie również w malowniczą podróż drewnianym pociągiem, klimatycznym tramwajem oraz popłyniecie statkiem, podziwiając piękno wybrzeża. I to wszystko w ciągu zaledwie jednego dnia! To doskonała okazja, by zobaczyć różnorodne krajobrazy Majorki, od gór po morze, i poczuć jej unikalny klimat. Dzieci będą zachwycone różnorodnością środków transportu i pięknymi widokami, które urozmaicą im czas podróży. Dołączcie do tej niezapomnianej przygody i odkryjcie uroki wyspy w sposób, który na długo pozostanie w pamięci całej rodziny!

delfiny na majorce

Rejs z

Rozkoszuj się magicznym rejsowaniem z obserwacją delfinów na Majorce, gdzie...

Sprawdź

Przygoda w

Odkryj Palmę podziwiając największe atrakcje stolicy i wyrusz na emocjonujący...

Sprawdź

Przygoda w Palma de Mallorca dla całej rodziny to nasza NOWOŚĆ na sezon 2024! Tego dnia odkryjemy piękno Palmy z dwóch perspektyw – lądu i morza.  Dzieci będą zachwycone widokiem statków i jachtów oraz błękitnymi wodami Morza Śródziemnego. Po rejsie będziemy mieli czas wolny na odkrywanie miasta we własnym tempie. To doskonała okazja, by skosztować lokalnych przysmaków, zrobić zakupy w malowniczych sklepikach, czy po prostu spacerować klimatycznymi uliczkami Palmy. Dzieci będą miały okazję podziwiać śródziemnomorską architekturę i cieszyć się wyjątkową atmosferą tego pięknego miasta. To wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci całej rodziny!

fotos web tamano (2)

Plażowanie dla całej rodziny!

Na Majorce oferta plaż i zatoczek jest nieskończona, ale prawda jest taka, że nie wszystkie nadają się na pobyt z dziećmi. Niektóre plaże są trudno dostępne, nie są piaszczyste lub mają niebezpieczne zejście do wody. Dlatego zostawiamy tutaj nasz subiektywny ranking, top 5 plaż idealnych na plażowanie z dziećmi na Majorce: ⇒Playa de Muro, ⇒plaża w Sa Coma, ⇒Cala Mesquida, ⇒plaża w Palma Nova, ⇒plaża Ses Covetes. Oczywiście idealnych plaż jest dużo, dużo więcej! Pamiętajcie, że dzieci nie lubią długich przejazdów, dlatego poszukajcie perełek w okolicy Waszego zakwaterowania. 

IMG_0157-scaled
Bez tytułu (300×300 px)

Wyrusz z nami w drogę, zapisz się na wycieczkę!