Bez tytułu (300×300 px) (1)

Majorka z dziećmi to wspaniała przygoda!

Na Majorce nie brakuje rodzinnych atrakcji. Jest mnóstwo przepięknych plaż i zatoczek, parków wodnych i  tematycznych, są interesujące zamki, podziemne jaskinie a nawet dinosaurland. Podróżowanie z dziećmi to wielka odpowiedzialność i jednocześnie wyzwanie. Dobór atrakcji i ułożenie planu w takim sposób, aby każdy z członków rodziny znalazł coś przyjemnego dla siebie. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i wybierz najlepsze atrakcje dla całej rodziny

Western00022

Przygoda dla całej rodziny – FAMILY DAY!

Wyobraź sobie dzień pełen przygód. Po śniadaniu odbiera Was z hotelu nasz przewodnik, który przekaże najważniejsze informacje i będzie służył pomocą w razie potrzeby. Klimatyzowanym autokarem przejedziecie do wschodniej części wyspy – w okolice Portocristo. Na miejscu czekać na Was będzie niezwykłe doświadczenie dla całej rodziny. Odkrywanie fascynującego świata dinozaurów, największych żywych istot, które chodziły po planecie. Będziecie wspólnie spacerować wśród ponad 100 dinozaurów naturalnej wielkości, w tym największego dinozaura na świecie, TITANOSAURUSA o imponującej długości 50m. Będziecie mogli dołączyć do wspólnej zabawy zamieniając się w archeologów i  odkrywców i poznać wszystkie tajemnice parku. Kiedy zgłodniejecie w restauracji DINOBURGER dostępny będzie posiłek. Po obiedzie do zwiedzania będzie jeszcze jedna atrakcja – podziemny świat jaskiń. W drugiej połowie dnia zabierzemy Was na jedną z najpiękniejszych po tej stronie wyspy zatoczek – „cala”, czyli plaża otoczona klifami z przepięknym turkusowym kolorem wody. Nasz Family Day to dzień wypełniony atrakcjami dla małych i dużych dzieci. Nie możesz tego przegapić! 

IMG_1951

Dzieci lubią wodę!

Piękna pogoda, dużo słońca, przyjemna woda i kolorowe zjeżdżalnie… bo dzieci lubią wodne atrakcje i fajną zabawę. Na Majorce dostępnych jest kilka parków wodnych. My polecamy dwa konkretne miejsca warte uwagi, oba znajdują się w okolicach stolicy. Jest to Aqualand w Arenal oraz Western Park w okolicach Magaluf. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo różnych atrakcji wodnych. Zjeżdżalnie mniej i bardziej ekstremalne. Są też brodziki przystosowane dla najmniejszych dzieci. Parki wodne otwarty są w sezonie letnim – zazwyczaj od maja do września. Jest to atrakcja zarówno dla dzieci w każdym wieku oraz frajda dla dorosłych.

_MG_0203a

Parki tematyczne

→ Palma Aquarium to oceanarium i centrum naukowo-badawcze zajmujące się zagrożonymi gatunkami morskich zwierząt. Odkrywanie podwodnego świata jest niezwykle ciekawe dla wszystkich grup wiekowych. Aquarium podzielone jest na 55 akwariów, w sumie jest tam 5 milionów litrów słonej wody, 8000 okazów i około 700 gatunków fauny i flory. Całość podzielona jest tematycznie na różne części świata: Morze Śródziemne, Ocean Indyjski, Atlantyk i Pacyfiku. Wewnątrz jest też imitacja dżungli z wodospadem oraz część na świeżym powietrzu z ogrodami. Można skorzystać z aktywności dodatkowo płatnych jak pływania po zbiorniku z rekinami specjalną tratwą ze szklanym dnem lub kina 3D z filmem o wielorybach. 

W Marinaland odkryjesz oprócz delfinów całe mnóstwo innych niesamowitych stworzeń.  W ciągu dnia spędzonego w delfinarium  zobaczysz też lwy morskie, egzotyczne ptaki oraz  akwaria z różnymi okazami. W czasie największych upałów można dodatkowo skorzystać z mini parku wodnego lub plaży, która znajduje się tuż przed Marinalandem. 

→ Katmandu to niesamowite atrakcje, park wodny i niekończące się gry w jednym. Znany jako jeden z „najbardziej przyjaznych parków rozrywki w Europie”.  Wybierając Katmandu zafundujesz sobie podróż w czasie i wejdziesz do fascynującego świata wyobraźni. Prawdziwa przygoda dla poszukiwaczy wrażeń! Niektóre z atrakcji to dom „do góry nogami”, gry 4D, mini golf, park wodny oraz gry laserowe. 

jhdr

Plażowanie dla całej rodziny!

Na Majorce oferta plaż i zatoczek jest nieskończona, ale prawda jest taka, że nie wszystkie nadają się na pobyt z dziećmi. Niektóre plaże są trudno dostępne, nie są piaszczyste lub mają niebezpieczne zejście do wody. Dlatego zostawiamy tutaj nasz subiektywny ranking, top 5 plaż idealnych na plażowanie z dziećmi na Majorce: ⇒Playa de Muro, ⇒plaża w Sa Coma, ⇒Cala Mesquida, ⇒plaża w Palma Nova, ⇒plaża Ses Covetes. Oczywiście idealnych plaż jest dużo, dużo więcej! 

IMG_0157-scaled
Bez tytułu (300×300 px)

Rodzinnie i na sportowo… 

Dla fanów sportu, w szczególności tenisa ziemnego również jest coś specjalnego na Majorce – Rafa Nadal Xperience. Na miejscu oprócz trofeów i pamiątek tenisisty z Manacor znajdziemy również gry i zabawy interaktywne. Wszystko to, zaprezentowane w nowoczesny sposób używając nowych technologii interaktywnych. Dodatkowo można spacerować po obiekcie i zobaczyć treningi lub rozgrywki na żywo. Miejsce rozrywki z nutką edukacyjną i sprawnościową dla całej rodziny. 

DSC06548

Wyrusz z nami w drogę, zapisz się na wycieczkę!

Alcudia &

Lokalny targ w Alcudii oraz bajeczne widoki na Półwyspie Formentor...

Sprawdź