Bez tytułu (300×300 px) (1)

Objazd Wyspy czterema środkami transportu, czyli przygoda, której nie przeżyjesz nigdzie indziej.

Wyobraźcie sobie piękne oliwne gaje, drogę pełną zakrętów, rejs po turkusowym morzu, pyszny sok pomarańczowy, przejazd drewnianym tramwajem i podróż zabytkowym pociągiem przez 13 tuneli wykutych w skale. To wszystko przeżyjecie w ciągu jednego dnia. Wycieczka objazdowa po Majorce to moc wrażeń i piękne widoki, których nie możesz przegapić!

IMG_9604

Vuelta Isla, czyli kółko po Majorce…

Najpopularniejsza wycieczka na Majorce, czyli Vuelta Isla to nic innego jak kółko dookoła wyspy. Jest to jednak nietypowe kółko, bo w programie przewidziane są zmiany środków lokomocji. Wycieczka objazdowa często kojarzy się z całym dniem spędzonym w autokarze. My jedziemy nim tylko jakiś czas – oprócz autobusu podróżujemy statkiem, pociągiem i tramwajem. Daje to możliwość zobaczenia wyspy z kilku perspektyw i zapoznania się z jej różnorodnością: w trakcie jednego dnia zobaczymy morze, góry, piękne zatoki, gaje oliwne, drzewka uginające się od pomarańczy i urocze miasteczka. Oczywiście wszędzie towarzyszy wam polskojęzyczny pilot, który podzieli się wieloma ciekawostkami. W cenie wycieczki zawarte są już wszystkie atrakcje – nie martwicie się o bilety na tramwaj, pociąg czy statek – o wszystko dbamy my.

Wyrusz z nami w drogę, zapisz się na wycieczkę!

Alcudia &

Lokalny targ w Alcudii oraz bajeczne widoki na Półwyspie Formentor...

Sprawdź

Autokarem przez góry, czyli podziwianie krajobrazów Majorki… 

Po wypiciu porannej kawy i zjedzeniu śniadania jesteście już gotowi do drogi. Klimatyzowany autokar zabiera was z miejsca zbiórki i… wyruszamy. Zaczynamy od panoramicznego przejazdu przez Majorkę. W głębi wyspy, z dala od kurortów kryją się gaje oliwne i winnice. Naszym celem są majestatyczne góry Sierra de Tramuntana, które otulają wyspę od zachodniej strony. Górska droga prowadzi nas do figurki Matki Boskiej „La Moreneta” – opiekunki wyspy. W sanktuarium ukrytym wśród oliwnych drzewek kryje się figurka Maryi, która jest unikatem na skalę europejską.

IMG_3340

Vuelta Isla, czyli kółko po Majorce…

Po krótkiej przerwie ruszamy dalej. Najbardziej emocjonująca część wycieczki to przejazd malowniczą, górską trasą do  pięknej plaży Sa Calobra. Kilkadziesiąt zakrętów zapewne podniosą trochę poziom adrenaliny. Kiedy nasz autobus pokonuje kolejne zawijasy, panuje idealna cisza. A każdy zjazd kończy się brawami dla kierowcy. 

IMG_8935

Drogą pełną zakrętów docieramy na jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Dwa klify, a między nimi błękitna woda, nic dziwnego że to miejsce nazywane jest Rajskie Wrota. W tym pięknym miejscu przewidziany jest czas wolny np na obiad oraz na zdjęcia i krótki odpoczynek.

IMG_2353 (1)

Tramwaj, pociąg i pomarańcze – popołudniowe atrakcje

Po dotarciu na plażę Sa calobra żegnamy się z naszym kierowcą. Dalszą trasę pokonujemy statkiem, który czeka w malowniczym porcie. Z jego pokładu można podziwiać góry Sierra de Tramuntana od strony wody. Atramentowy kolor morza i majestatyczne górskie pasmo – ten rejs to raj dla miłośników pięknych krajobrazów.

Dopływamy do uroczego miasteczka Puerto de Soller, słynącego z pysznych pomarańczy. Tu koniecznie trzeba skosztować lokalnej specjalności czyli pomarańczowych lodów lub soku. W dalszą drogę, przez gaje pomarańczowe i urocze miasteczka, zabierze nas zabytkowy, drewniany tramwaj. A jeszcze później, na stacji kolejowej w Soller czekać będzie na nas ponad 100-letni, westernowy pociąg. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w skałach tuneli, a przez okna można podziwiać całą panoramę „doliny pomarańczy”. Tym przejazdem kończymy naszą podróż po wyspie. Na końcowej stacji kolejowej czeka autokar, który rozwiezie nas do hoteli.

Kiedy ktoś pyta, jaką wycieczkę polecamy, odpowiedź jest tylko jedna – wycieczka objazdowa po Majorce. Jest to wycieczka dla każdego, jeżdżą na nią dorośli i dzieci. Dorośli zachwycają się pięknymi widokami, a najmłodsi drewnianym pociągiem. Jeśli chcecie zwiedzić w jeden dzień najważniejsze miejsca na wyspie. 

IMG_5915
Bez tytułu (300×300 px)

Zwiedzić w jeden dzień najważniejsze miejsca na Majorce…

Kiedy ktoś pyta, jaką wycieczkę polecamy, odpowiedź jest tylko jedna – wycieczka objazdowa po Majorce. Jest to wycieczka dla każdego, jeżdżą na nią dorośli i dzieci. Dorośli zachwycają się pięknymi widokami, a najmłodsi drewnianym pociągiem. Jeśli chcecie zwiedzić w jeden dzień najważniejsze miejsca na wyspie. 

W oryginalny sposób, spędź z nami jeden dzień na Majorce!